Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney

Telefon : 0212 234 00 24

E-Posta : randevu@nisantasipsikiyatri.com

1971 yılında Samsun-Çarşamba’da doğmuştur. Samsun Ondokuzmayıs Lisesini bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1998 yılında Erzurum’da Tabip Teğmen olarak askerliğini tamamlamıştır. 1994-2004 yılları arası Ordu ve Samsun’da Pratisyen Hekim olarak çalışmıştır.

2009 yılında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri İhtisasını tamamlayarak, 5 yıl süreyle Karabük ve Silivri Devlet Hastanelerinde Psikiyatri uzmanı olarak çalışmıştır.

2011-2012 yılları arasında Karabük Tabip Odası Başkanlığı yapmıştır.

Cinsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Hipnoterapi ve Aile Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır.

Türk Tabipleri Birliği, Türk Psikiyatri Derneği, CETAD (Cinsel Eğitim,Tedavi ve Araştırma Derneği), Nöropsikiyatri Derneği ve International Society for Sport Psychiatry üyesidir. Aynı zamanda Türk Psikiyatri Derneği Spor Psikiyatrisi Çalışma Birimi koordinatörüdür.

Halen Nişantaşı-İstanbul’daki muayenehanesinde çalışmasının yanı sıra, Nişantaşı Üniversitesinde, Psikoloji bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

Profesyonel Eğitimler ve Sertifikalar

+ Bilişsel Davranışçı Terapi, Prof. Dr. Hakan Türkçapar

+ Cinsel Eğitim ve Tedavi Araştırma Merkezinden(CETAD) 3 modülden oluşan “Cinsellik ve Cinsel Tedaviler” eğitim programı ve süpervizyonu

+ Aile Terapisi Eğitimi, Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç

+ Hipnoterapi Eğitimi, Dr. Şeref Özer

 

Randevu gün ve saati için sizinle iletişime geçilecektir.